Şarkı MP3 Dinle , Müzik Dinle , Mp3 İndir

Gülbahar Kültür Albümleri

HAYATI
1965 Ordu doğumlu
1966-1979 Istanbul
1979’dan bu yana Almanya’nın Bremen eyaletinde yaşamaktayım.
Serbest gazeteci, yazar ve yeminli tercüman olarak çalışıyorum.
Alman Dil ve Edebiyatı / Kültür Bilimleri bölümlerini 1995 yılında bitirdim (Bremen Üniversitesi)
1993 senesinden beri Berlin Kadın Yazarlar Birliği (LiteraturFrauen e. V., Berlin) ve
1994 yılından beri Alman Yazarlar Sendikası (Verband deutscher Schriftsteller der IG-Medien) üyesiyim.
1977 senesinden, Istanbul’da şiir dalında (ortaokul dönemi) bir üçüncülük ve
1991 yılından, ” Deutschland, ich putze Dichadlı bir belgesel filmin ön hazırlığı için Bremen Film Destek Fonu’ndan verilmiş olmak üzere iki ödülcüğüm var.

Mayıs 1999’dan bu yana WDR-Funkhaus Europa radyosu için iki saatlik müzik programı hazırlayıp sunanlar arasında yer almaktayım (programın adı: Mondo Cannibale)
Mayıs 2002’den bu yana Açık Radyo (Istanbul) için haftada bir gün (her cuma) ‘Global Beats’i (müzik programı) hazırlayıp sunuyorum.

ESERLERİ
Yaklaşık 9 yaşından beri şiirle uğraşmama karşın, şiiri tam anlamıyla 12 yaş döneminde ciddiye almaya başladığım söylenebilir. 14 yaşından beri Almanya’da yaşadığımdan, belli bir süre sonra ikinci dilim olan Almanca’da da yazmaya başladım. İlk kitabım ” Zwischen Schweigen und Reden / Konuşmak mı – Susmak mıadı altında Türkçe ve Almanca olmak üzere iki dilde yayımlandı. Bu kitabı ‘Laufend durchs Lebenadlı, sırf Almanca şiirlerden oluşan ikincisi izledi. Ekim 1997’de ise yalnızca Türkçe şiirlerin yer aldığı ” Sustuğun Yerde Kalisimli ilk Türkçe kitabım yayımlandı (Pencere Yayınları / Istanbul).
Ağırlığı şiirin oluşturmasına karşın, öykü, masal, absürd diyalog, grotesk, mizah türlerinde de çalışmalarım oldu.
Ekim 1999’da Pamela Helmer Verlag, Korbach, masalımsı özellikler taşıyan ‘Das Maerchen von der Traenensammlerin’ (Gözyaşı toplayıcısının masalı) adlı bir öykümü yayınladı. Şubat 2000’de sırf Almanca şiirlerin yer aldığı ‘Vermindert Schuldfaehig’ başlıklı kitabım çıktı. Şu günlerde uzun bir öykü çalışması olan ‘Rudolf ve Destina’ adlı kitabım çıkacak (Ekim 2002 sonlarına doğru). Daha yayına hazır roman, öykü ve şiir v.s. türlerinde (hem Almanca hem de Türkçe) bir çok çalışmam var. Bu bağlamda hem Türkiye’de hem de Almanya’da yayınevleriyle iletişim halindeyim. Sonuçları hep birlikte göreceğimizi umuyorum.

Gülbahar Kültür  Albümleri

Kategori: Müzik Dinle - 581 Kez Okundu

Benzer Müzikler

Canan – Adam Olaydın hit şarkı dinle

Canan – Adam Olaydın hit şarkı dinle

Canan’ın, Avrupa Müzik etiketiyle yayımlanan “Adam Olaydın” isimli şarkısı, video klibiyle MuzikPlay kanalında! Kanala Abone...

Aşk   Gökhan Türkmen dinle

Aşk Gökhan Türkmen dinle

Aşk [Official Video] – Gökhan Türkmen #Aşk Söz: Aslı Demirer Müzik: Gökhan Türkmen Düzenleme: Feryin...

İlk Dans

İlk Dans

Provided to YouTube by DistroKid İlk Dans · Efe Karanfil Pastel ℗ 1528078 Records DK...

Efe Karanfil – Kıyamam (SiyahBeyaz Akustik)

Efe Karanfil – Kıyamam (SiyahBeyaz Akustik)

EfeKaranfil “Kıyamam” şarkısının akustik performansı ile #SiyahBeyazAkustik’te! Söz & Müzik: Şehrazat Ne yükseklerde gözüm var...

Bora Yeter Collective – Denize Doğru (Serhat Durmus Remix)

Bora Yeter Collective – Denize Doğru (Serhat Durmus Remix)

Serhat Durmus Official shop : http://www.sdwears.com Listen from Spotify : https://spoti.fi/3arBTUc Watch the music video...

Yasal Uyarı : Sitemizde Kesinlikle Müzik İndirimi Yoktur Albümler Tanıtım Amacı için Başka Sitelerden alınan Linklerle Dinlemek amaçlı eklenmiştir Kaldırılmasınız İstediğiniz Albümleri Admin ( @ ) sarkimp3dinle.Net Adresinden Bize Bildirdiğiniz Taktirde Siteden Kaldırılacaktır. Aksi Durumda Sitemiz Hiç Bir Hukuki Durumlardan Sorumlu Değildir.